×
 • Sport
 • Sport

  FFK-ja ftohet në seancën e jashtëzakonshme të UEFA-s dhe FIFA-s

  Insajderi
  24 February 2016 - 14:21
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Presidenti i federatës, Fadil Vokrri dhe Sekretari i Përgjithshëm, Erolld Salihu kanë marrë ftesa nga institucioni më i lartë i futbollit evropian dhe ai botëror edhe pse federata që përfaqësojnë nuk është njohur ende zyrtarisht nga këto dy instanca, raporton Insajderi.

  Gjatë punimeve të jashtëzakonshme, çështja e Kosovës nuk është në agjendë dhe ndoshta FFK-ja do të presë muajin Maj për kongresin e radhës ku me shumë mundësi edhe çështja e anëtarësimit në dy organizmat do të diskutohet.

  Aktualisht, FIFA ka në agjendën e saj zgjedhjet presidenciale pas pezullimit të Sepp Blatter, ndërsa problematika e pazgjidhur në UEFA pas shkarkimit të Michel Platini vazhdon të krijojë amulli në këtë institucion që vazhdon të drejtohet nga sekretari i përgjithshëm, Gianni Infantino.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark