19:56 - 01 Dhjetor 2020

Deputetja nga PDK-ja në Kuvendin e Kosovës, Blerta Deliu- Kodra, e ka shfrytëzuar fotografinë e kreut të LVV-së dhe fituesit të zgjedhjeve në Podujevë nga partia e tij, Shpejtim Bulliqit.

Deliu- Kodra, përmes ‘Facebook’-ut të saj, ka pyetur fotografinë a ke molla e kuqe kjo, apo?!”,.

Një foto ku shihet kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti e tashmë kryetari i Podujevës, Shpejtim Bulliqi ka habitur të gjithë.

Dyshja, shihen të lidhur për një lisi teksa tentojnë të kapin duart. Fotoja është bërë virale, teksa nuk dihet nëse e njëjta është fotografi reale apo montazh.

Theksojmë se Shpejtim Bulliqi, kandidati i VV-së për Podujevë doli fitues në zgjedhjet e jashtëzakonshme lokale të mbajtura më 29 nëntor, ku fitoi pa balotazh./Insajderi.org