×
 • Kulturë
 • Show / Kulturë

  Fillon PriDox – java e filmit dokumentar

  Insajderi
  07 June 2023 - 22:42

  Programi i mirënjohur i filmave dokumentarë, si kategori e Festivalit Ndërkombëtar të Filmit në Prishtinë, u hap mbrëmë nga Ministri Hajrulla Çeku dhe Fatos Berisha, drejtor i festivalit.

  Të gjithë filmat do të shfaqen premierë në Kosovë ndërsa disa nga ta janë shfaqur në festivalet më të mëdha botërore si Toronto dhe Berlinale.

  Të kuruar me kujdes nga Alush Gashi, filmat mund t’i ndiqni çdo natë nga ora 20:00 në Kino Armata deri me 10 qershor.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark