×
 • Lajme
 • Insajderi / Ballina 5

  Fillon takimi i Osmanit me presidentin e Maqedonisë së Veriut

  Insajderi
  26 April 2023 - 11:18

  Presidentja, Vjosa Osmani sot ka filluar vizitën zyrtare në Maqedoninë e Veriut.

  Pas mbajtjes së ceremonisë shtetërore me nderime të larta, ka filluar të mbahet mbledhja mes delegacionit të udhëhequr nga Osmani dhe presidenti i këtij shteti, Stevo Pendarovski.

  Në këtë mbledhje pritet të diskutohen çështje të rëndësishme dhe marrëdhënia mes dy shteteve fqinjë.

  Presidentja kosovare sot gjithashtu do të takohet edhe me krerët tjerë shtetërorë të Maqedonisë së Veriut.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark