16:49 - 13 Maj 2021

Finalja e Kupës, Juventusi-Atalanta do të luhet në Reggio Emilia me 4 mijë e 300 tifozë të pranishëm ose 20% të kapacitetit të stadiumit ‘’Mapei’’.


Ndeshja luhet të mërkurën që vjen ndërsa në Itali këtë e quajnë si një hap të rëndësishëm drejt normalitetit.

Nga ana tjetër kjo është finalja e parë që nuk luhet në Romë prej vitit 2008, teksa trofeu do të ndahet mes Juventusit dhe Atalantës në finalen e 73-të në historinë e Italisë. /Insporti.com/