×
 • Sport
 • Sport

  Fitore e lehtë e Bashkimit

  Insajderi
  05 March 2016 - 21:39
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Bashkimi ka shënuar fitore të lehët në ‘shtëpi’ në kuadër të Superlgiës së Kosovë në basketboll pasi mposhti me rezultat të thellë 113:81 Golden Eagle Yllin.

  Më i dalluari te Bashkimi ishte Rokas Uzas që shënoi 30 pikë derisa pikë dyshifrore shënuan edhe Granit Rugova, Andi Shehu dhe Tay Waller.

  Kjo është fitorja e 13-të e Bashkimit në Superligë, derisa për Yllin kjo është humbja e 12-të.

  Pas javës së 18-të, Bashkimi ndodhet në vendin e tretë me 18 pikë kurse Ylli renditjet e pesta me 25 sosh.

  Pas kësaj fitoreje Bashkimi ndeshjen e radhës e luan në Ligën Ballkanike ndaj Mornarit në shtëpi.

   

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark