×
 • Sport
 • Sport

  Forbes publikon listën prej 30 klubeve më të shtrenja të planetit – Man. United humbet kreun

  Insajderi
  31 May 2023 - 22:16

  Revista “Forbes” ka publikuar listën me 30 klubet më të shtrenjtë të futbollit në planet ku surpriza më e madhe vjen nga Premier League ku Manchester United humbet kryesimin me vlerë aktuale 5.65 miliardë euro dhe në krye është ngjitur Real Madrid me rreth 55 milionë euro më shumë.

  30 klubet më të shtrenja të planetit, Man. United humbet kreun,

  Asetet dhe marka Los Blancos vlerësohen më shumë se çdo klub tjetër në planet ndërsa treshen kryesore e plotëson Barcelona, e ndjekur nga Liverpool dhe Manchester City. Në dhjetëshen kryesore bëjnë pjesë edhe Bayern Munchen, PSG, Chelsea, Tottenham dhe Arsenal.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark