×
 • Sport
 • Sport

  “Forca” protestojnë kundër pronarit të ekipit

  Insajderi
  22 January 2016 - 17:12
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Ekipi i futbollit Kosova e Vushtrrisë vetëm dy vite më parë ishte kampion, ndërsa sot  jo vetëm që po lufton për mbijetesë  por edhe po largohen lojtarët nga ekipi për shkak të mos pagesës nga ana e pronarit të klubit.

  Tifozëria në shenjë revolte ka paralajmëruar protestë kundër pronarit. Këtë e kanë  bërë të ditur klubi i tifozëve “FORCA” përmes një postimi në Facebook.

  Duke shprehur zhgënjimin e thellë për gjendjen aktuale të klubit,  në fund-listë të Superligës së Kosovës.

  Ata kanë ftuar të gjithë anëtarët, simpatizantët e futbollit si dhe vet lojtarët e K.F Vushtrria që të marrin pjesë në protestë me 22 Janar duke filluar nga ora 13:00 në sheshin “Adem Jashari” në Vushtrri.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark