09:37 - 25 Mars 2019

Sonte duke filluar prej orës 20:45 Përfaqësuesja e Kosovës do të nis fazën kualifikuese për Kampionat Evropian të futbollit “Euro2020”, ndaj Kombtarës së Bullgarisë.

“Dardanët” vitin 2019 e nisën me barazim në miqësoren ndaj Kombëtarës së Danimarkës, duke zhvilluar një ndeshje tejet të bukur.

Ndeshja përfundoi me rezultat 2:2 dhe deri në minutat e fundit Kosova ishte në epërsi ndaj danezëve, shkruan Insporti.com.