×
 • Sport
 • Sport

  Futbollisti vret gjyqtarin në Argjentinë

  Insajderi
  16 February 2016 - 18:02

  Përfundon në tragjedi një ndeshje ne futbollin amator në Argjentine, teksa futbollisti ka vrarë gjyqtarin e ndeshjes.

  Gjyqtari i takimit, Cesar Flores u vra nga një lojtar pasi ky i fundit u ndëshkua me karton te kuq, për shkak të ndërhyrjes së ashpër në futbollistin mysafir.

  Gjithashtu lojtari në moshën 25-vjeçare plagosi dhe një tjetër futbollist që fatmirësisht arriti të mbijetojë pas plagës së marrë.

  Ngjarja e tmerrshme ka ndodhur ne Cordoba, dhe sipas policisë vendase lojtari e kishte armen ne brez teksa vrapoi në fushën e lojës ku qëlloi tre herë gjyqtarin. Për momentin autori i ngjarjes ende nuk është kapur.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark