×
  • Botërori 2022

Gazetarja kosovare: Kroacia pa asnjë ‘9-sh’ e mposhti Brazilin

09 December 2022 - 19:51

Kroacia është kualifikuar për në gjysmëfinale të Botërorit 2022, pasi mposhti Brazilin pas ekzekutimit të penalltive me rezultat 4-2.

Ndeshja gjatë 90 minutave u mbyll pa gola, ndërsa në dy pjesët shtesë u shënua nga një gol nga të dyja ekipet, për rezultatin 1-1 pas 120 minutave.

Gazetarja Qeqa Krelani ka komentuar fitoren e Kroacisë, shkruan Syri.net Kosova

Ajo ka thënë se Kroacia pa asnje sulmues klasik e mposhti pretendentin kryesor per titull, Bazilin.

“Sot Kroacia vazhdon te bej histori pa numrin 9. Kroacia pa asnje sulmues klasik e mposhti pretendentin kryesor per titull Samba de Brazil”, ka shkruar gazetarja kosovare.