×
 • Lajme
 • Lajme

  Gjendet fëmija 3-vjeçar që kishte humbur në pyll

  Insajderi
  02 May 2017 - 15:21

  Policia e Kosovës ka bërë të ditur se fëmija 3-vjeçar i humbur dje në fshatin Rixhevë të Klinës është gjetur mbrëmë në orët e vota pas kërkimit disa orësh të fshatarëve dhe policisë.

  Fëmija ishte bashkë me prindërit të cilët kishin shkuar ta punonin arën, dhe për një çast është zhdukur duke u futur në pyll.

  “Në vendin e ngjarjes kanë dalë edhe njësia e zjarrfikësve, dhe një numër i konsideruar i banorëve të fshatit Rixhevë (rreth 150) nga të cilët ka kërkuar ndihmë policia, dhe të gjithë së bashku kanë filluar kërkimin e fëmijës së humbur”, thuhet në njoftimin e policisë.

  “Fëmija i humbur është gjetur rreth orës 22:45, në një rrugë pylli nga fshatarët dhe policia, tri kilometra larg nga vendi ku kishte humbur”, vazhdon njoftimi.

  Gjendja e tij ishte e mirë i cili dhe ishte dërguar në QKMF-në e Klinës dhe me pas u ishte dorëzuar familjareve./Insajderi.com

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika
  Kosovë
  25 February 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark