×
 • Sport
 • Sport

  Gjigantët evropian pas talentit të Rennesit

  Insajderi
  08 March 2016 - 15:00
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Arsenali është i impresionuar nga talenti i ri francez i Rennes-it, Ousmane Dembele, dhe janë gati të rivalizojnë me Barcelonën për nënshkrimin e 18-vjeçarit.

  Dembele ishte i hapur për një largim nga Rennes gjatë verës për shkak se dëshironte hapësirë më shumë, por ai arriti të depërtonte në skuadrën e parë vetëm në nëntor të vitit të kaluar dhe që atëherë ka arritur të shënonte nëntë gola në 17 paraqitje në Ligue 1.

  Arsenali e ka vëzhguar talentin francez dhe me një trajner si Wenger, Dembele do të gjente një ambient të përshtatshëm për ecurinë e karrierës së tij.

  Edhe drejtori sportiv i Barcelonës, Robert Fernandez udhëtoi të dielën ta ndiqte Dembelen në fitoren e Rennes 4-1 ndaj Nantes. Në këtë ndeshje Dembele shënoi 3 gola dhe u shpallë lojtari i ndeshjes.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark