22:16 - 14 Nëntor 2022

Një tragjedi ka ndodhur në provincën e Salernos, në zonën e Montesanit në Vallo della Lucani, pasi një gjuetar vrau shokun e tij pasi e ngatërroi atë me një derr të egër.

Viktimë e këtij aksidenti ka qenë ish-nënkryetari i Bashkisë së Castelnuovo Cilento, Giuseppe Lambiase, 70 vjeç.

Sipas asaj që shkruajnë mediat italiane ish-nënkryetari i Bashkisë kishte dalë për gjah me një mikun e tij, dhe në një moment ky i fundit e qëllon gabimisht pasi e ngatërroi me një derr të egër.

Pavarësisht dërgimit të tij me urgjencë në spital dhe ndihmën e mjekëve, 7—vjeçari nuk mundi të mbijetojë për shkak të plagëve të marra.