09:13 - 22 Maj 2022

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar dy persona të dyshuar për kërcënim ndaj dy gjyqtarëve dhe një prokurore, shkruan Insajderi.

Të dyshuarit kanë bërë komente kërcenuese në Facebook.

Rasti ka ndodhur në Pejë.

Njoftimi:

KANOSJE NDAJ PERSONIT ZYRTAR

Rr. Mbretëresha Teutë , Pejë 21.05.2022-09:50. Janë  arrestuar dy të dyshuarit meshkuj kosovar pasi që i njëjtit përmes rrjeteve sociale facebook, kanë bërë komente kanosëse ndaj tre viktimave kosovar, dy meshkuj gjyqtar dhe një femër prokurore. Palët janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit, rasti vazhdon në procedurë të rregullte.