×
 • Sport
 • Sport

  Gotze ka nevojë për një trajner që e do atë

  Insajderi
  20 May 2016 - 13:17
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Trajneri i Gjermanisë, Joachim Low, ka thënë se Mario Gotze do të bënte mirë nëse do të largohej nga Bayern Munich.

  Gotze shënoi një nga golat më të rëndësishëm të Gjermanisë në vitin 2014, kur në finalen e Kupës së Botës i dha fitoren vendit të tij ndaj Argjentinës.

  Dhe, kur pritej që ai do të arrinte nivelet më të larta të futbollit botëror, kjo nuk ka ndodhur.

  Ai në fakt ka problem edhe të luaj rregullihst në Bayern, shkruan Goal.com

  E trajneri i Gjermanisë ka thënë se largimi nga Bayern do t’i bënte mirë Gotzes.  Si shembull, ai ka përmendur Toni Kroos që iku nga Bayern për në Real Madrid.

  “Ai do të siguronte një ambient të ri, sfidë të re dhe stimulim,” ka thënë Loë duke nxitur lojtarin e tij të largohet nga gjiganti gjerman.

  Gotze ka nevoje për një lojtar që e dëshiron atë në ekip.  Kjo nuk është kritikë për Bayernin e as për Guardiolën,” ka thënë ai./Insajderi.com

   

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Insporti
  18 July 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark