×
 • Sport
 • Sport

  “Gotze nuk është i veçantë”

  Insajderi
  02 March 2016 - 18:25
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Trajneri i Bayernit, Pep Guardiola, ka thënë se futbollisti i ri gjerman nuk është i veçantë, ai është si gjithë të tjerët.

  Në një prononcim për gazetën gjermane Bild, Guardiola është pyetur rreth situatës së 24 vjeçarit duke thënë se ai është si të gjithë futbollistët e tjerë dhe do t’i vijë mundësia për t’i treguar vlerat që ka.

  “Shumë mendojnë se Mario Gotze është i veçantë, por.. jo. Ai është profesionist, shumë i rregullt. Ai mendon 24 orë për futbollin. Shumë shpejt do të jetë i rëndësishëm për ne. Kemi edhe tre muaj lojë”, deklaroi Guardiola.

  Gotze u transferua në vitin 2013 nga Dortmundi tek skuadra rivale, Bayern Munich. Që prej atëherë Gotze ka fituar me Bayernin Kupën e Gjermanisë dhe Bundesligën.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark