11:44 - 24 Maj 2022

Të mërkurën (nesër) do të bëhet grumbullimi i dytë i Kosovës U18 në konkurrencën e meshkujve. Grumbullimi do të bëhet në Shkollën Model “Qamil Batalli” të Prishtinës nga ora 17:00.

Përzgjedhësi i kësaj grupmoshe, Ilir Selmani ka ftuar 33 lojtarë, listë që më pas do të shkurtohet para ndeshjeve ndërkombëtare.

Selmani ka mundësi të shohë nga afër formën e lojtarëve dhe më pas të zgjedhë 12shen përfundimtare.

Kosova U18 te meshkujt do të jetë në grup me Holandën, Bosnjën e Hercegovinën, Bullgarinë, Gjeorgjinë dhe Norvegjinë në Divizionin B. Garat mbahen në Oradea të Rumanisë nga 29 korriku deri më 7 Gusht.

Lista e gjerë:

 1. Anes Gashi – Trepça
 2. Anid Gashi – Trepça
 3. Ergyn Rushiti – Trepça
 4. Donart Loshi – Trepça
 5. Ismajl Voca – Trepça
 6. Eliot Peci – Marigona Hill Prishtina
 7. Norik Binqe – Marigona Hill Prishtina
 8. Genc Zeqiri – Marigona Hill Prishtina
 9. Eris Zenelaj – Marigona Hill Prishtina
 10. Jon Ismajli – Marigona Hill Prishtina
 11. Dardan Maxharraj – Istogu
 12. Orges Shatri – Istogu
 13. Sadik Alushaj – Istogu
 14. Olsi Kurtaj- Peja DT
 15. Genc Matoshi – Peja DT
 16. Ajdan Kololli – Amerikë
 17. Altin Morina – Peja DT
 18. Ruzhdi Krasniqi – Prizreni 16
 19. Rron Dahsyla – Vëllaznimi
 20. Altin Shala – Golden Eagle Ylli
 21. Bardh Istrefi – Gjermani
 22. Drinor Gërxhaliu – Vushtrria Basket
 23. Dren Hasani – Neë Basket
 24. Roni Kastrati – Peja
 25. Meriton Gashi – Peja
 26. Blend Saliaga – Peja
 27. Milot Shala – Peja
 28. Don Shehu – M Junior
 29. Don Tigani – M Junior
 30. Lum Zeqiri – Marigona Hill Prishtina
 31. Dren Kastrati – Marigona Hill Prishtina
 32. Adis Gashi – Prizreni 16
 33. Albin Gashi – Amerikë.