×
 • Sport
 • Sport

  Guardiola zbulon favoritët e Ligës së Kampionëve

  Insajderi
  23 February 2016 - 15:35
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Trajneri i Bayern Munich-ut, Pep Gurdiola, ka thënë se përveç skuadrës së tij edhe dy skuadrat spanjolle Barcelona dhe Real Madrid, janë kandidatë kryesor për ta fituar Ligën e Kampionëve këtë edicion.

  Ish futbollisti dhe Trajneri i Barcelonës ashtu si vitin e kaluar, edhe këtë vit ka thënë se mbeten po të njëjtët favoritë për garën më prestigjioze evropiane.

  “Krahas Bayernit, edhe Barcelona dhe Real Madrid, do të ‘luftojnë’ deri në fund për Ligën e Kampionëve. Këta janë kandidatët më serioz”, ka thënë Guardiola, njofton Goal.com.

  Bayerni dhe Juventusi do të ndeshën të martën në mbrëmje, në ndeshjen e fazës së 1/16 të finaleve të Ligës së Kampionëve. Guardiola ka fituar 2 herë këtë garë sa kishte drejtimin e skuadrës katalanase.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark