×
 • Lajme
 • Lajme

  Hahn ndjen keqardhje për rënien e Qeverisë

  Insajderi
  10 May 2017 - 17:38
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Komisoneri Evropian për Politikat e Fqinjësisë dhe negociatat e zgjerimit Johannes Hahn ka reaguar ndaj zhvillimeve të fundit në vend, duke e cilësuar votimin për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Kosovës në Parlament, sot gjatë ditës.

  “Më vjen keq për votën e mosbesimit të sotëm në Parlamentin e Kosovës. Liderët e politikës dhe institucionet nuk duhet të harrojnë sfidat e mëdha që Kosova do të përballet”, ka shkruar Hahn në Twitter.

  Ai më pas ka treguar se cilat janë këto sfida të mëdha.

  “Sundimi i ligjit, ekonomia, dialogu dhe liberalizimi i vizave duhet të vazhdojë për të mirën e qytetarëve”, ka shkruar ai./Insajderi.com

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark