×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Hakerat rusë tentojnë të sulmojnë Ministrinë e Jashtme të Francës

  Insajderi
  13 June 2023 - 16:03

  Autoritetet kanë parandaluar një sulm në faqen e internetit të Ministrisë së Jashtme franceze, i cili ka të ngjarë të jetë kryer nga rusë ose rusishtfolës, sipas një deklarate nga ministrja e Jashtme franceze Catherine Colonnade.

  Kreu i diplomacisë franceze tha se autoritetet franceze kishin dështuar një përpjekje për të çidentifikuar faqen e internetit, duke shtuar se qeveria franceze beson se përpjekja është pjesë e një fushate më të gjerë dezinformimi në Francë nga partitë ruse.

  Përveç faqes së internetit të Ministrisë së Jashtme franceze, u vunë në shënjestër edhe faqe të tjera të qeverisë dhe faqet e internetit të mediave franceze.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark