×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Haradinaj: Destabilizimi i Kosovës është interes i Serbisë dhe Rusisë

  Insajderi
  28 September 2023 - 12:17

  Kreu i AAK’së, Ramush Haradinaj tha se Serbia i ka armatosur terroristet për të mbajtur destabilitetin në Kosovë.

  Gjatë fjalimit të tij në Kuvendin e Kosovës, Haradinaj tha se kryemnistri Kurti është dashur të zgjedh Uashingtonin për të arritur një marrëveshje me Serbinë e jo Borellin dhe Lajqakun.

  Ajo që ndodhi të dielën ishte sulm terrorist të dirigjuar nga Serbia.  Serbia i ka armatos terroristet për të mbajt jo stabilitetin në Kosovë për të mos arrit tek marrëveshja, sepse është interes i Rusisë dhe Serbisë mos arritja e marrëveshjes. Kurti e ka zgjedhur Borellin dhe Lajqakun, i ka ik Uashingtonit, e ka prish besimin me ta. Pse zgjodhi Kurti Lajqakin dhe Borrelin? Sikur Kurti dhe Osmani ta kishin zgjedhur Uashingtonin do ta kishin  arritur marrëveshjen“, u shpreh ai.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark