×
 • Lajme
 • Lajme

  Haradinaj viziton varrin e Rugovës, e quan “arkitekt të pavarësisë”

  Insajderi
  21 July 2017 - 11:00

  Kandidati për kryeministër i koalicionit PAN, njëherësh edhe lider i AAK-së, Ramush Haradinaj, e ka vizituar sot varrin e ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova.

  Haradinaj e ka quajtur Rugovën arkitekt të pavarësisë së Kosovës.

  “Në nderim të Presidentit historik, dr. Ibrahim Rugova, arkitektit të pavarësisë së Kosovës dhe prijësit të lëvizjes për liri e demokraci”, ka shkruar Haradinaj në Facebook.

  Ai ka thënë për ish-presidentin se vizioni i tij do të jenë frymëzim për ndërtimin e shtetit të Kosovës, të ardhmes së tij të sigurt në miqësi të përhershme me SHBA-të, dhe e barabartë me kombet e tjera në botë.

  “I përjetshëm kujtimi për Presidentin Rugova”, ka përfunduar Haradinaj.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark