×
 • LifeStyle
 • LifeStyle

  Hidhni tri lugë sheqer në rrobalarëse, rezultati do t’ju kënaqë

  Insajderi
  22 November 2022 - 09:31
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Sheqeri do t’i japë freskinë e munguar rrobave tuaja pas larjes

  Për shumicën do të tingëllojë e pabesueshme që sheqeri të hidhet në rrobalarëse, mirëpo ky truk jep rezultate të mrekullueshme.

  Në ndarjen e caktuar për detergjent të rrobalarëses apo drejtpërdrejt në kazan, hidhni tri lugë sheqer, lani normalisht rrobat dhe do të keni rezultate të mahnitshme.

  Pra, rrobat do të duken si të reja.

  Të njëjtën procedurë bëjeni edhe kur lani me dorë. Vendosni rrobat në një legen plot me ujë, shtoni sheqer dhe lini të qëndrojnë disa orë.

  Kjo metodë do t’ju ndihmojë që t’ua riktheni freskinë ngjyrave dhe gjithashtu parandaloni zbehjen e pëlhurës.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark