×
 • Showbiz
 • Show

  Historia tronditëse e aktores e cila humbi tre fëmijët

  Insajderi
  17 March 2023 - 10:36

  Lory Del Santo sot 63 vjeç ka humbur tre fëmijë.

  Aktorja ka treguar për tragjeditë e jetës së saj dhe si është ringritur për të mbijetuar.

  I pari ishte djali i saj Conor Clapton, i cili ra nga kati i 53-të i ndërtesës në Nju Jork kur ishte 5 vjeç. Ngjarja ndodhi në 20 mars të 1991-shit. Pastruesja kishte harruar dritaren hapur.

  “Fati përbëhet nga sekondat. Dy sekonda më parë, kjo nuk do të kishte ndodhur. Kush e di sa herë për dy sekonda nuk ndodhën gjëra të caktuara dhe unë mbeta gjallë. Unë vazhdoj të mendoj se fëmijët janë ende aty. Jam si e varrosur për së gjalli. Ndihem si të ma kenë hedhur dheun me lopatë dhe ndërkohë unë shikoj gjithçka”, thotë aktorja.

  Në vitin 2018 djali i saj Loren u vetëvra. Në vitin 2019, Del Santo tregoi se djali i vuante nga anhedonia, një sëmundje që e bën të pamundur të kënaqesh me aktivitete normale si ushqimi, të qenit në shoqërinë e të tjerëve etj.

  Së fundmi Lory tregoi se në vitet `90 lindi një tjetër djalë, përpara kohe, i cili jetoi vetëm dy javë dhe vdiq nga një infeksion.

  Këto nuk kanë qenë tragjeditë e saj të vetme në jetë.

  Aktorja foli për Corriere edhe për vdekjen e babait të saj, i cili vdiq kur ajo ishte vetëm 3 vjeç e gjysmë: “Babai im në arkivol. I vetmi kujtim që kam për të. Nuk mund ta shpjegoja pse flinte në një shtrat që nuk ishte i tiji”, tha Del Santo, duke deklaruar se ato pak kujtime që ka kur ishte fëmijë, përveç atyre të babait, lidhen me nënën e saj. që “nuk më kuptoi. Nuk më besoi kurrë, nuk më besoi gjithë jetën”.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark