19:37 - 06 Prill 2019

Sulmuesi brazilian, Hulk, është rikthyer në ballinat kryesore të gazetave evropiane, pas supergolit që e shënoi në futbollin kinez.

Hulk ishte i bërë i njohur në futbollin evropian me skuadrën portugeze, FC Porto, skuadër për të cilën kishte shënuar supergola sa ishte pjesë e saj, pastaj ishte transferuar në skuadrën ruse, Zenit St. Petersburgu, ku dhe aty kishte vazhduar me paraqitje briliante, më shumë në Insporti.com.