×
 • Showbiz
 • Show

  I biri me fjalë prekëse për të ëmën, regjisoren Vjosa Berisha

  Insajderi
  25 June 2022 - 09:41
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Të enjten (23 qershor ) u njoftuas se ka vdekur regjisorja e njohur nga Kosova, Vjosa Berisha.

  Ajo ishte e diagnostikuar me kancer në vezore që nga viti i kaluar, ndërkohë që së fundmi po trajtohej në Londër, ku edhe vdiq.

  Një reagim për vdekjen e producentes së famshme e ka bërë edhe djali i saj, Lekë Berisha.

  I njëjti ka shpërndarë një sërë fotografish në rrjete sociale, gjersa edhe i ka bërë një dedikim prekës.

  “Deri në përqafimet tona të ardhshme, të dua pafundësisht, përjetësisht e përtej, Ota”, kanë qenë fjalët e të birit.

  Lajmin për vdekjen e Vjosës e kumtoi bashkëshorti i saj, Fatos Berisha, i cili tha se vdiq në spitalin University College Hospital në Londër.

  Lekë përndryshe është fëmija i vetëm i të ndjerës dhe partnerit të saj, Fatosit.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark