×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  I plagosuri është vëllai i gruas që u vra nga ish-burri

  Insajderi
  12 April 2024 - 16:26
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Ferizaj ku nga disa të shtëna me armë zjarri ka mbetur e vdekur një grua

  Dyshimet e para janë që gruaja është vrarë nga ish-bashkëshorti i saj.

  Pas kësaj ka reaguar kryetari i Ferizajt, Agim Aliu, ai tha se janë të tronditur nga ky lajm.

  Teksa ka treguar se i plagosuri është vëllai i viktimës.

  “Të tronditur thellë, morëm lajmin se pak minuta më parë, një bashkëqytetare e jonë është qëlluar për vdekje nga ish bashkëshorti i saj derisa dorasi ka plagosur edhe vëllain e viktimës. Viktima dhe dorasi po merrnin shërbime pranë Qendrës për Punë Sociale në Ferizaj, derisa dorasi ka shtënë mbi viktimën dhe vëllain e saj si dhe ka kërcënuar me armë edhe punonjësen e këtij institucioni”, ka shkruar ai në “Facebook”.

  Nga Prokuroria Themelore në Ferizaj deklaruan se dyshimet e para janë që gruaja është vrarë nga ish-bashkëshorti i saj.

  Ndërkohë një dëshmitar i ngjarjes i ka thënë Insajderit se ish-çifti dyshohet se kishin qenë në konflikt për shkak të kujdestarisë së fëmiut.

  I njëjti theksoi se e ka parë fëmijën të moshës rreth 14 vjeçare kur ka dal nga enti social duke qajtë, ndërsa këpucët i kishte të gjakosura.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark