22:42 - 24 Nëntor 2022

Brazili e ka nisur me fitore Kupën e Botës “Katar 2022”, me një fitore të pastër ndaj Serbisë.

Brazili ka regjistruar fitore me rezultat 2:0 për ta marrë kryesimin e grupit G me tre pikë aq sa ka edhe Zvicra.

Kurse, me zero pikë janë Kameruni dhe Serbia në fundin e tabelës.

Richarlisoni ishte hero në këtë ndeshje duke shënuar dy gola për t’i dhënë fitoren e parë skuadrës së Neymarit në ndeshjen e parë të botërorit.

Madje, goli i dytë i Richarlisonit ishte me “gërshërë” dhe spektakolar.

Për këtë, ai kishte stërvitur edhe para ndeshjes