17:51 - 25 Qershor 2022

Sulmuesi i Lazios, Ciro Immobile, ka komentuar lëvizjen e mundshme të Romelu Lukakut në Inter, duke thënë se belgu me kthimin e tij në Itali rritë cilësinë e kampionatit italian.

Zikaltrit tashmë kanë arritur marrëveshjen me Chelsean për kthimin e sulmuesit belg në Inter dhe kanë mbetur vetëm testet mjekësore të cilat do të bëhen gjatë javës.

Sulmuesi italian duke folur në ceremoninë e Sportistit të Vitit në Itali, ka folur edhe për Lukakun.

“Me kthimin e Lukakut në Itali, cilësia e ligës sonë rritet. Unë do të vazhdojë të bëjë më të mirën të mundshme. Objektivat e ardhshme i kam vetëm në kokën time.”