×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Inspektorati i kryeqytetit në aksion, gjobit autobusët dhe taksitë që nuk respektojnë itinerarin e tyre

  Insajderi
  07 December 2023 - 12:54

  Inspektorati i Kryeqytetit ka zhvilluar sot një aksion për kontrollimin e taksive të paautorizuara dhe për autobusët që nuk respektojnë itinerarin e tyre.

  Kështu ka njoftuar Inspektorati në faqen zyrtare në Facebook.

  Ky aksion është zhvilluar në afërsi të stacionit të autobusëve në Prishtinë dhe tek katedralja.

  “Inspektorati i Kryeqytetit, përveç aktiviteteve të ndryshme ditore, sot ka vazhduar me aksionin e kontrolleve të taxive të paautorizuar dhe autobusëve që nuk respektojnë itinerarin e tyre dhe qarkullojnë edhe në brendi të kryeqytetit”, ka bërë të ditur Inspektorati.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark