×
 • Sport
 • Sport

  Inter gjen zëvendësuesin e Icardit

  Insajderi
  05 March 2016 - 09:59
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Me Mauro Icardin jashtë forme, Interi do të tentoj transferimin e talentit polak, që në vendin e tij konsiderohet si Lewandowski i ri, shkruan të shtunen Gazzetta.it.

  Milik është 22 vjecar, qendersulmues tipik, i gjatë por edhe dinamik me topin. Këtë stinor në Eredivisie ai ka shënuar 13 gola dhe ka asistuar 7 herë për shokët e tij.

  Ajaxi e vlerëson talentin e saj 10 deri 12 milionë euro, dhe në garë për të nuk është vetem gjiganti Italian pasi më parë interesim ka shprehur edhe skuadra e njohur gjermane, Bayer Leverkusen. /Insajderi.com

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark