×
 • Sport
 • Sport

  Ish-kapiteni i Rusisë kalon në kampionatin maqedonas

  Insajderi
  09 February 2016 - 18:55

  Ish mesfushori i Arsenalit dhe Zenit Saint Petersburg pritet të nënshkruajë me rivalin më të madh të Shkëndijës së Tetovës, klubin nga Shkupi, Vardarin, shkruan ‘Goal.com’.

  Së fundmi, 33 vjeçari ishte pjesë e skuadrës ruse, Kuban Krasnodar, por u nda me këtë klub  si shkak i kushteve të rënda financiare.

  Transferimin e Arshavinit te Vardari pritet ta realizoj biznesmeni rus, Sergei Samsonenko, i cili është edhe presidenti i klubit.

  Ai në karrierën e tij ka luajtur për skuadra si Arsenali, Zeniti dhe Kuban Krasnodari.  Madje, Arshavin ka 75 paraqitje për Rusinë, me të cilën ka shënuar edhe 17 gola.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark