12:01 - 25 Prill 2021

Ish lojtari i Bayern Munich dhe Wolverhampton, Meriton Shabani, ka vendosur që ti bashkohet Kombëtares së Shqipërisë.

Mesfushori ofanziv i cili tashmë paraqitet për klubin e VV Venlo në Eredevise, kishte zhvilluar dy ndeshje me ekipin e parë të Bayern Munich dhe ishte transferuar në Angli te Wolverhampton, ku nuk arriti të debutojë fare.

Lojtari në fjalë kishte zhvilluar dy ndeshje për Gjermanin U20 gjatë viteve 2018-2020. /Insporti.com/