×
 • Sport
 • Sport

  Ish-lojtari i Interit afër Partizanit të Tiranës

  Insajderi
  05 February 2016 - 20:02

  Klubi i Partizanit është pranë marrëveshjes me ish-lojtarin e Interit, Gabi Mudingayi. Sipas portalit të njohur “transfermarkt”, mesfushori 34-vjeçar pritet të firmosë me skuadrën nga elita e futbollit shqiptar në ditët në vijim.

  Ajo që duket se e lehtëson kalimin e tij te Partizani është se mesfushori ndodhet aktualisht i lire dhe Partizani duket një alternativë e mirë për lojtarin belg, tashmë në moshë të shtyer.

  Ky transferim do të ishte i bujshëm duke parë përvojën e madhe që ka Mudingayi në të kaluar, pasi përpos Interit është paraqitur edhe për Bolonjën, Lazion  e Torinon.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark