×
 • Sport
 • Euro 2020

  ITALIA fituese e “Euro2020”

  Insajderi
  11 July 2021 - 23:59
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Italia është shpallur kampione e re e kontinentit të vjetër, Evropës.

  Në finalen e sontme të Kampionatit Evropian “Euro 2020”, u përballën Italia dhe Anglia.

  Ndeshja që u zhvillua në “Wembley”, nuk u vendosë në kohën e rregulltë, por as në vazhdime, dhe u deshën penalltitë për ta caktuar kampionin e ri të Evropës.

  Në 90 minuta lojë, ndeshja u mbyll me rezultat 1:1.

  Fillimisht, Luke Shaw realizoi 0:1 për Anglinë në minutën e dytë, kurse, Italia barazoi me Leonardo Bonuccin në minutën e 67-të.

  Në vazhdime, të dyja skuadrat kishin raste ideale për shënim, por nuk ia dolën.

  Kurse, në penallti, italianët fituan me rezultat 3:2.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark