×
Show

Këshilla për parandalimin rrudhave në fytyrë

Insajderi
10 February 2016 - 15:22
Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

 

Rrudhat në fytyrë janë shqetësimi i përhershëm që kanë njerëzit dhe gjithnjë kërkojnë mënyra të ndryshme për t’i reduktuar ato.

Rrudhat janë një fenomen i cili vijojnë të shoqërojnë fytyrën pas kalimit të një moshe të caktuar derisa shumë persona shpenzojnë shuma të mëdha të parave për të larguar ato

Më poshtë paraqiten disa nga shkaktaret për plakjen e fytyrës suaj:

Dietat: E dini që dietat shkaktojnë rrudha, sepse dobësimi dhe shëndeti shkaktojnë probleme në lëkurën tuaj.

Mos pastrimi i make-up: Duhet ta pastroni dhe hidratoni fytyrën në mbrëmje, mos flini kurrë me make-up.

Duhani: shton rrudhat në fytyrë, ndaj mos e konsumoni atë.

Alkooli: Edhe alkooli ndikon negativisht në lëkurën tuaj, sepse e dehidraton atë.

Çamçakëzët:  Ata shtojnë rrudhat në pjesën e buzëve.

Mos vendosja e kremit të diellit: Mos harroni kurrë të vendosni krem kundër diellit, sepse përveçse mbron lëkurën nga dielli shton edhe rrudhat./Insajderi

OP-ED
Nga Rubrika

© 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

Impressum

Kontakt

Trademark