×
 • Sport
 • Sport

  Janë “hija” e Cristiano Ronaldos – Njihuni me binjakët që dikur ishin ish-ushtarë të forcave speciale

  Insajderi
  05 January 2023 - 12:53
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Cristiano Ronaldo tashmë është lojtari më i paguar në botën e futbollit që pas transferimit të tij te klubi saudit i Al Nassr.

  Para pak muajsh, dy roje sigurie të portugezit, të cilët janë binjakë, u bënë të njohur nëpër media. Ata kanë kohë që ruajnë nga afër yllin e futbollit.

  Ata nuk janë thjesht roje sigurie, por ish-ushtarë të forcave special, të trajnuar sipas disiplinës së rreptë, e cila nënkupton edhe marrjen e një vendimi në një afat kohor të shkurtër.

  Sipas informacioneve, paga e tyre mujore që marrin nga Cristiano Ronaldo është 800 mijë euro. Jorge dhe Sergio Ramalheiro kanë shërbyer dikur në Afganistan, por tani janë dy mbrojtësit e Ronaldos dhe lëvizin si hija e tij.

  Gjatë prezantimit të CR7 me klubin saudit, ata nuk i shpëtuan kamerave dhe dukeshin qartë shumë pranë yllit portugez.

  Që nga momenti i punësimit të tyre, binjakët nuk janë shkëputur asnjëherë nga Ronaldo, duke e shoqëruar atë kudo që shkon. Madje thuhet se ata të dy përdorin dhe teknologjinë satelitore, ku shohin nëse ndonjë gjë e dyshimtë ndodh pranë vendodhjes së portugezit, dhe binjakët shkojnë në vendgjarje gjithmonë përpara policisë.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark