×
 • Sport
 • Sport

  “Jepini edhe menaxherëve me ngjyrë një mundësi”

  Insajderi
  08 February 2016 - 15:20

  Legjenda e Arsenalit, Sol Campbell, ka shprehur pakënaqësinë e tij për mungesën e trajnerëve me ngjyrë në Premier League.

  Campbell tha se raca asnjëherë nuk duhet të jetë faktor kur një klub e angazhon një trajner të ri.

  Sipas tij, klubet disa herë e kanë anashkaluar mundësinë e caktimit të një trajneri me ngjyrë edhe pse kanë pasur alternativa të mira, raporton Goal.com

  “Është e gjitha vetëm një seleksionim, harrojeni ngjyrën – nëse një trajner është i ri në punën e tij atëherë pse mos t’ia japësh atij një mundësi?”, deklaroi anglezi 41 vjeçar.

  Vetë Campbell është i interesuar të hyjë në zanatin e trajnerit, por nuk thotë që s’do të ngutet pasi do të bëjë hapa të duhur në këtë punë

  “Jam duke përfunduar testimet për trajner tani. Kam tre vite që e kryej këtë shkollë për trajner dhe kam mësuar shumë gjëra”, shtoi Campbell.

  Trajner me ngjyrë ka pak në futbollin evropian, ndonëse ka shumë futbollistë por të cilët nuk e vazhdojnë rrugën e tyre drejtë punës së trajnerit për arsye të ndryshme. I fundit trajner me ngjyrë në Premier League ka qenë Chris Ramsey, i cili menaxhoj QPR-in sezonin e kaluar./Insajderi.com

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark