×
 • Showbiz
 • Show / Showbiz

  Jolie: Liderët botërorë bashkëpjesëmarrës në krimet në Gaza

  Insajderi
  03 November 2023 - 17:47

  Aktorja amerikane dhe ish-ambasadorja e vullnetit të mirë e Kombeve të Bashkuara (OKB), Angelina Jolie ka reaguar ndaj sulmit të Izraelit në kampin e refugjatëve Jabalia në Gaza dhe ka bërë thirrje për një armëpushim.

  Ajo shpërndau fotot e kampit të refugjatëve pas sulmit izraelit, në profilin e saj në Instagram.

  Zjarri në qendrën e rehabilitimi nga droga vret 32 persona, mister shkaqet
  “Ky është një sulm i qëllimshëm ndaj një komuniteti të robëruar që nuk ka ku të ikë”, shkroi Jolie.

  Ajo nënvizoi se Gaza në 20 vitet e fundit ka qenë një burg i hapur dhe se sot me shpejtësi po kthehet në një varr masiv.

  “Përderisa bota bën sehir dhe me mbështetjen aktive të shumë shteteve, miliona civilë palestinezë po ndëshkohen masivisht, ndërsa u mohohet ushqimi, ilaçet dhe ndihma humanitare në kundërshtim me ligjin ndërkombëtar”, tha Jolie.

  “Si në filma”, publikohet VIDEOJA e shkëmbimit të zjarrit mes grabitësve të bankës dhe policisë në Ferizaj.
  Ajo gjithashtu bëri thirrje për një armëpushim.

  “Duke refuzuar kërkesat për një armëpushim humanitar dhe duke penguar Këshillin e Sigurimit të OKB-së që të vendosë një armëpushim midis të dyja palëve, liderët botërorë janë bashkëpunëtorë në këto krime”, tha Jolie.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark