×
 • Sport
 • Sport

  “Kam dëshirë që femrat të më thërrasin Cristiano”

  Insajderi
  25 February 2016 - 14:30
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Gjithmonë ka pasur një hamendësim se si të thërritet super ylli portugez, Cristiano Ronaldo. Vetëm Cristiano apo me mbiemrin e tij, Ronaldo.

  Ai gjithmonë ka veshur fanella në të cilat ka pasur të shkruar mbiemrin e tij ‘Ronaldo’ në fanellë, si me Portugalinë ashtu edhe me Manchester Unitedin dhe Real Madrid-in.

  Gjithsesi, në Spanjë ai më shumë thërritet me emrin e tij, Cristiano, njofton e përditshmja spanjolle Marca.

  Megjithatë vetë Ronaldo ka treguar preferencat e tij rreth kësaj çështje duke thënë që ka dëshirë qe vetëm femrat ta thërrasin ‘Cristiano’.

  “Nuk e kam problem që njerëzit më thërrasin me njërin emër apo tjetrin, por më pëlqen më shumë kur femrat më thërrasin Cristiano”, ka thënë Ronaldo për Marca-n, raporton Insajderi.

  Portugezi i cili ka fituar tre topa të artë në karrierë ka komentuar edhe shijet e tij muzikore duke thënë: “Në makinë hip-hopi, me shokët reggaeton”.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark