×
 • Sport
 • Sport

  “Kam pirë shumë pas fitores”, Aguero: Messi më kritikoi ashpër!

  Insajderi
  04 January 2023 - 23:32

  Në Katar, pas një finale që mund të konsiderohet me plot gojën e çmendur, Argjentina fitoi të tretin Botëror në histori teksa mposhti nga lotaria e penalltive, Francën.

  Entuziazmi ishte i jashtëzakonshëm te argjentinasit ndërsa nuk mungonte në stafin e kombëtares edhe ish-sulmuesi Sergio Aguero.

  I tërhequr nga futbolli për arsye kardiake, Aguero nuk mendoi aspak të ruhej në lidhje me shëndetin dhe së fundmi zbulon se e teproi me alkoolin aq sa dhe mori kritika nga ana e Lionel Messit me të cilin ka një raport të ngushtë miqësor.

  Në momentin kur ngrita Messin në krah, ndjeva dhimbje në shpine. Në një moment të caktuar, as nuk mundesha të lëvizja. Edhe pak dhe do të përfundoja në spital, por Messi e kuptoi dhe zbriti”, u shpreh Aguero.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark