23:23 - 27 Shkurt 2021

Kandidati për deputet nga Lëvizja Vetëvendosje, Artan Abrashi, ka thënë se kjo parti ka arritur mbi 50 për qind të votave në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Ai ka shkruar në Facebook se numërimi po vazhdon.

“VETËVENDOSJE! mbi 50%. Numërimi vazhdon”, ka shkruar ai.

Lëvizja Vetëvendosje doli fituese në zgjedhjet e 14 shkurtit, e pasuar nga PDK dhe LDK.

Deri më tani, pa numëruar në total kanë mbetur votat nga diaspora dhe ato me kusht.