×
 • Lajme
 • Lajme

  Kapet arsenal armësh në Veri – Insajderi sjell detajet e fundit

  Insajderi
  14 June 2024 - 17:10
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Një aksion i Policisë së Kosovës është duke u zhvilluar aktualisht në veri të vendit.

  Aty është kapur një arsenal i armëve.

  Kjo u konfirmua në një bisedë për Insajderi nga zv.drejtori i Policisë për Mitrovicën e Veriut, Veton Elshani.

  Ai deklaroi se ende nuk mund të flas për sasinë e armëve që janë gjetur në aksion të Policisë, deri në verifikim të tërësishëm të tyre.

  “Po është e vërtetë. Kemi aksion në disa pjesë. Ka gjetje të armëve, por që për sasinë e tyre dhe për detaje të tjera mund të flasim më vonë, për shkak që ende nuk i kemi verifikuar”, tha Elshani për Gazeta Insajderi.

  Aksione të ngjashme në katër komunat veriore ka pasur edhe në të kaluarën.

  Gjatë ditës së djeshme sasi e madhe armësh u gjet në Zubin Potok, ku u arrestua një person.

  Gazeta Insajderi do ju mbajë të informuar me detajet e këtij aksioni.

  /Insajderi.org/

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark