×
 • Sport
 • Sport

  Kapiteni serb i Ajax e refuzoi ta mbajë shiritin me ngjyrat e Ukrainës

  Insajderi
  07 March 2022 - 16:28
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Të gjithë kapitenët e Eredivisie mbanin shiritin e kapitenit në ngjyrat e flamurit të Ukrainës këtë fundjavë, me përjashtim të Dushan Tadiçit.

  Kapiteni i Ajax Amsterdamit, Tadiç refuzoi ta mbante shirtin me ngjyra të flamurit të Ukrainës në takimin kundër RKC Waalwijk (3-2) të dielën.

  Ndryshe, Serbia po vazhdon ta përkrahë Rusinë në luftën që po bën me Ukrainën.

  Një veprim të fundit që ka bërë shteti serb, është duke i mbuluar me ngjyra të flamurit rus Kullën Avala në Serbi.

  Po ashtu dhe grupe të qytetarëve kanë dalë rrugëve në përkrahje të Rusisë me brohoritmë ruse në Serbi.

  /Insporti.com

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark