×
 • Sport
 • Sport / Insporti

  Katalunasit krenohen me Pedrin, por ndoshta do të ndryshojnë mendje sapo ta shohin se si Modric e turpëroi talentin spanjoll

  Insajderi
  17 October 2022 - 08:23
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Shprehja për verën se sa më e vjetër, aq më e mirë, disi i përshtate Luka Modricit.

  Kroati 37-vjeçar ishte edhe njëherë fantastik për Real Madridin, derisa fituan 3-1 në “El Clasico” ndaj Barcelonës.

  Para derbit, ishin bërë të gjitha analizat se kush do fitonte, kush e kishte skuadrën më të vlefshme dhe kush kishte më shumë cilësi, por në fund të gjitha folën për Los Blancos.

  Në minutën e 68-të, Modric i zhgënjeu dhe i la të nervozuar tifozët e Barcelonës me gjasë, pasi arriti ta turpëronte lojtarin e tyre më të dashur, Pedrin.

  Kroati bëri një lëvizje mashtruese, derisa spanjolli mendoi se do t’ia rrëmbente topin, mirëpo mbeti vetëm i shtrirë në tokë.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark