×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Katër rezervuarë karburanti u goditën në Krime, videot tregojnë flakët masive që u shkaktuan

  Insajderi
  29 April 2023 - 16:47

  Detaje të reja janë bërë të ditura për sulmin të dukshëm me dron në qytetin Sevastopol të Krimesë.

  Guvernatori i zgjedhur nga Moska atje, Mikhail Razvozhaev, ka thënë se zjarri është ende aktiv, por nuk ka rrezik dhe askush nuk është lënduar, transmeton Telegrafi.

  “Katër rezervuarët e karburantit që u goditën, praktikisht janë djegur”, tha ai.

  “Situata është nën kontroll, forcat dhe të gjitha mjetet e nevojshme janë të mjaftueshme”.

  Videot të cilat po qarkullojnë në rrjetet sociale tregojnë dëmin masiv që ka gllabëruar rezervuarët në Sevastopol.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark