×
 • Sport
 • Sport

  Prishtina fiton supersfidën ndaj Bashkimit

  Insajderi
  12 February 2016 - 22:07

  Kb Prishtina – Kb Peja është finalja e Kupës së Kosovës në Basketboll. Bardhekaltërit kanë mposhtur Bashkimin me rezultat të ngushtë 83:80, në një ndeshje ku të dyja skuadrat dhanë spektakël për të pranishmit në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve.

  Në pjesën e parë të takimit, ashtu si në tërë ndeshjen u zhvillua lojë e barabartë me Prishtinën që shkoi në pushim me epërsi prej 4 pikësh.

  Deri në fund u zhvillua luftë e fortë me djemtë e Petar Mijovicit të Bashkimit që asnjëherë nuk u dorëzuan ndaj një Prishtine me më shumë kontigjent të lojtarëve dhe cilësive që ka.

  Në fund Prishtina fitoi me rezultatin përfundimtar që shënonte 83:80.

  Finalja Prishtina – Peja, luhet të dielën nga ora 20:00, në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark