×
Show

Këngët më të mira për dashurinë që nga viti 2000

Insajderi
20 February 2016 - 14:54

Këngët për dashurinë kanë qenë të pranishme për shekuj me radhë dhe janë tema më e shpeshtë e njerëzve që shkruajnë tekstet e këngëve.

Se çfarë e bënë një këngë të mirë ëshët në veshin e dëgjueseve të vlerësojne, por CNN ka bërë një listë me 16 këngë, të cilësuara si këngët më të mira të dashurisë që nga viti 2000.

Për të bërë një listë ka qenë detyrë shumë e vështir të përzgjidhen këngët sepse nuk janë vetëm këto 16 këngë për 16 vjet, shkruan CNN.

Më poshtë janë 16 këngët më të mira të përzgjedhura nga CNN./Insajderi.com

1.’Fallin” — Alicia Keys (2001)
2.’Come Away with Me’ — Norah Jones (2002
3.’Crazy in Love’ — Beyonce (2003)
4.’Maps’ — Yeah Yeah Yeahs (2003)
5.’First Day of My Life’ — Bright Eyes (2005)
6.’We Belong Together’ — Mariah Carey (2005)
7.’Chasing Cars’ — Snow Patrol (2006)
8.’Falling Slowly’ — The Swell Season (2007)
9.’You Belong with Me’ — Taylor Swift (2008)
10.’Make You Feel My Love’ — Adele (2008)
11.’Need You Now’ — Lady Antebellum (2009)
12.’Home’ — Edward Sharpe and the Magnetic Zeros (2010)
13.’Just the way You Are’ — Bruno Mars (2010)
14.’All of Me’ — John Legend (2013)
15.’Stay with Me’ — Sam Smith (2014)
16.’Thinking Out Loud’ — Ed Sheeran (2014)

OP-ED
Nga Rubrika

© 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

Impressum

Kontakt

Trademark