22:28 - 26 Nëntor 2020

Janë prezantuar emrat e personave që thuhet se kanë lidhje me zyrtarë të lartë të partive politike e që të njëjtit tashmë shërbejnë në diplomaci.

Kjo listë është prezantuar në RTV Dukagjini, pasi është dërguar nga burime të mirë informuara brenda diplomacisë kosovare.

Edhe deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj kishte kërkuar nga MPJD që t’i bëjë publik emrat e të gjithë pjesëtarëve të Shërbimit Diplomatik të Kosovës dhe lidhjet e tyre familjare dhe partiake.

Së fundmi është riaktualizuar debati për emërimet në diplomaci pasi që  ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani kishte shkarkuar katër konsuj të Kosovës. /Insajderi.org